Българско Радио от Чикаго. Кликнете на плеъра по-долу. За да слушате с WinAmp кликнете ТУК!
Показват се публикациите с етикет България. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет България. Показване на всички публикации

неделя, 25 април 2010 г.

7 % рушвет и 300 % алчност


Една опаковка “Зинат”, антибиотик, който се използва за лечение на инфекции, в момента в България се продава за около 22 лева, ако го купите директно от дистрибутора. Ако го купите от аптека, цената може да стигне и 30 лева. Същият антибиотик в Румъния се продава за около 8 лева.
ГЕОРГИ ДАСКАЛОВ
Това е само един пример, но той ясно показва колко печели фармацевтичната мафия от болестите на българите. Надценката при “Зинат” в по-добрия случай е около 300 %, в масовия – 400. Горе-долу с такива надценки, че и повече, работеше и мъжът на Долорес Арсенова, който купуваше от Индия един флакон лекарство за онкоболни за около 300 лева, а го продаваше на здравната каса за 980 долара.
Това са печалби, които ги има само в разпространението на наркотици. В случая обаче няма никакъв риск, понеже търговията с лекарства не само е законна, а и в голямата си част е гарантирана: държавата плаща. Т.е., плащаме всички ние чрез здравните си осигуровки.
За 2009 година например бизнесът с лекарства е направил оборот за близо 1 милиард и 800 милиона лева, от които здравната каса е платила около 700 милиона.
Че лекарствата в България са по-скъпи, отколкото са във всички съседни страни и дори в повечето държави в Европа, се знае от всички. Признават го дори и здравните власти, а обяснението е, че цените у нас се вдигат заради данък добавена стойност, който е 20 %, докато в повечето европейски държави ставката е значително по-ниска.
Това обаче не е цялата истина.
В понеделник прокуратурата повдигна обвинение срещу бившия заместник-министър на здравеопазването и бивш председател на Управителния съвет на Националната здравна каса Емил Райнов, смятан за един от най-приближените хора на бившия премиер Сергей Станишев.
В обвинителния акт е записано, че през 2005 и през 2007 година Райнов е поискал комисионна от фармацевтичната компания “Търговска лига”. Според документа първия път Райнов е поискал над 17 милиона лева, а втория – близо 11 милиона. И в двата случая исканите суми били 7 % от оборота на компанията от лекарства, които се плащат напълно или частично от здравната каса.
Тук е истината. Ето затова лекарствата в България са най-скъпи – понеже в цената им е калкулиран и рушветът. Ако фармацевтичните компании са почтени към клиентите, те трябва да напишат на опаковките: това лекарство е най-скъпото в Европа, но струва толкова, понеже трябваше да платим 7 % рушвет на здравното министерство.
Но те не са почтени, плащат рушветите и вече могат да си определят каквато цена искат. Например едно лекарство, което свободно може да бъде намерено за 20 лева, когато е платено от здравната каса, вече струва 48.
Това е пазарна икономика и свободен пазар по български. Плащаш си рушвета и вече можеш да казваш кое колко да струва. Цената се определя лесно: 7 % рушвет и 300 % алчност. И не е така само при лекарствата, макар че при тях може би е най-грозно.
Обаче на кого в днешна България му пука за етика и естетика?
Мила родино, ти си земен рай.
За крадците и мошениците.

неделя, 29 ноември 2009 г.

Измамник събира пари за бебе, уж болно от левкемия


Лъжлива обява за болно от левкемия бебе на 14 месеца със снимка и набирателна сметка за лечение в Германия е пусната от измамник във "Фейсбук".
Майката на момченцето - 21-годишната Спасимира Маврова, случайно се натъкнала на обявата в интернет и направо отишла в полицията в Пловдив.
"Втрещих се, като отворих фейсбука и видях моето дете. През януари се регистрирах в интернет сайта www.bebealbum.bg. и качих няколко снимки на сина си Иван, който бе на 3 месеца. Като повечето майки исках да направя виртуален албум на детето си", разказа Спасимира. До есента качила 15-ина снимки.
В петък нейна приятелка й пратила линк към форума на сайта www.forum.bg-mamma.com. Когато го отворила, Спасимира прочела писмо от друга майка, която предупреждавала за измамна обява във "Фейсбук". В нея пишело, че се събират пари за дете на 1 г., което се казва Силви и страда от остра форма на лимфобластна левкемия. Имало и снимка на майката.
"Това не бях аз. Направо онемях. А и името на детето бе женско", обяснява Спасимира. В обявата пишело още, че родителите на детето разбрали за болестта преди 11 месеца. Разполагали с 90% от парите, нужни за лечение в Германия. За останалите била посочена разплащателна сметка в клон на Експресбанк във Варна. Имало и фалшив GSM, на който уж да се свързват с майката.
"Молбата" е прочетена от 1700 души, които заявили, че подкрепят каузата.
"Бебето ми си е живо и здраво. Изтрих всички негови снимки от сайта. Никога повече няма да качвам в интернет лични фотографии, страх ме е", зарича се Спасимира.
Преди да забременее, тя работила като магазинерка, мъжът й Николай е водопроводчик.
Снимката на бебето е копирана от сайта и от фалшив адрес във "Фейсбук" е разпратена в мрежата, обясниха криминалисти.
"Експерти установяват сървъра, за да се стигне до извършителя", заяви шефът на полицията в Пловдив Тодор Чонов. По непотвърдени данни автор на злонамерената обява е 25-годишен мъж.
Още не е ясно дали състрадателни потребители на социалната мрежа в интернет са превеждали пари по сметката на измамника.

неделя, 22 ноември 2009 г.

Според Социалното министерство на предишния кабинет 8 = 408 лв.

Септември е първият месец, в който има по-добър износ от септември миналата година, така че има наченки на подобрение, каза Симеон Дянков пред Нова Телевизия.
Събрах всички документи за секретния договор между Министерство на финансите и БНБ и ги предадох на прокуратурата, каза Симеон Дянков в предаването "На 4 очи" по Нова Телевизия. Ние трябва да отстраним всичко секретно и всичко трябва да бъде прозрачно, отсече той.
"Аз съм поискал всички държавни предприятия да ми рапортуват в кои банки държат парите си, защото има 3-4 банки, които са привилегировани.
Проверих и кои държавни предприятия не са прибирали дивидентите си, сега ние ги прибрахме в хазната", посочи вицепремиерът.
Септември е първият месец, в който има по-добър износ, дори по-добре от септември миналата година.Това е главно в сферата на земеделието, хранително-вкусова промишленост, стъкларската промишленост, изброи финансовият министър.
Няма закрита сметка на президентството, един ден е имало забавяне за внасяне на 200 хил. лева, но защо това е минало през медиите, не знам. Това беше реакцията на Дянков на информацията на "24 часа" от вчера, че финансовото министерство е опразнило сметката на президентството.
По повод предложението за повишаване на акциза за алкохола, който би донесъл около 61 млн. лв. в хазната, Дянков каза, че толкова му трябват, за да бъдат осигурени лекарствата за онкоболните. Той каза и че идеята му да се извади резерва на Здравната каса от БНБ е включена в проектозакон.
Финансовият министър даде и един пример за злоупотреба в социалното министерство на предишния кабинет.
Без търг е била определена фирма, която да осигури слухови апарати, които министерството плаща. Министерството дало поръчката, като апаратите са били оценени на 416 лв. за брой. Те пък са внесени от Китай за около 8 лв. Така въпросната компания е реализирала печалба от 408 лв.

вторник, 29 септември 2009 г.

понеделник, 17 август 2009 г.

60 000 чакат за БГ паспорт, бум на македонците

Интересът скочил значително след приемането ни в ЕС

Над 60 000 молби за придобиване на роден паспорт има постъпили в дирекция "Българско гражданство", съобщиха от Министерството на правосъдието.

Установено е, че част от тях са още от 2006 година.

Заради усложняване на процедурата Министерство на правосъдието обмисля да предложи отпадане на посредничеството на фирми при подаване на молбите за родни паспорти и това да става само лично от гражданите.

Така според министерството ще се създаде възможност още в началото на процедурата да бъдат отстранени невалидните, неточни или непълни документи и ще бъдат ограничени възможностите за корупционни практики в хода на получаването на българско гражданство.

От ведомството констатират голям интерес към българското гражданство след приемането на страната ни в ЕС.

Само през 2007 г. около 10 000 македонски граждани са получили българско гражданство.

Процедурата за получаване на роден паспорт включва разглеждането на молбите и в други ведомства, в това число и в Агенцията за българите в чужбина.

Работата на дирекция „Българско гражданство“ пък била допълнително затруднена от това, че над 60% от документите, удостоверяващи български произход, са неавтентични.

“Това налага експертни проверки, които забавят хода на преписките”, посочват от правосъдното министерство.


сряда, 8 юли 2009 г.

ЗАВРЪЩАНЕТО НА БОКЛУЦИТЕ ЗАПОЧВА: Делян Пеевски пак стана...


08.07.2009 17:14 Пеевски е избран за депутат в 41-то НС и ще бъде освободен от работа, за да се закълне като народен представител


Висшият съдебен съвет възстанови Делян Пеевски като следовател в Столичната следствена служба.
Досега той беше заместник-министър на извънредните ситуации, но вчера е бил освободен от поста си.
За възстановяването на Пеевски като следовател гласуваха 20 от членовете на съвета, двама бяха "против" и един гласува "въздържал се".
Решението за възстановяване на Пеевски като следовател бе извънредна точка в дневния ред на ВСС.

Междувременно Пеевски е избран и за депутат в 41-то НС. Следващата седмица той ще бъде освободен от работа, за да се закълне като народен представител.
Освен, че е син на Ирена Кръстева, Пеевски е известен и с изпъстрената си със скандали политическа кариера.
През 2007 г. Пеевски беше уволнен от поста си на заместник-министър в министерството на държавната политика при бедствия и аварии след грандиозния корупционен скандал между Румен Овчаров и Ангел Александров.
По-късно разследването срещу него беше спряно поради липса на доказателства и премиерът Станишев го възстанови на поста му.
Говори се, че натискът той да бъде върнат в изпълнителната власт е дошъл от ДПС.

вторник, 30 юни 2009 г.

“Бесни” хакнаха блога на Станишев


По 300 пъти на ден нападат премиерския сайт
Мария Филева

четвъртък, 2 юли 2009

Сайтът на премиера Сергей Станишев е неактивен, установи проверка на “Всеки ден” рано сутринта в четвъртък. Началната страница се отваря, но оттам насетне нищо, върху което се кликва, не действа – нито една от рубриките - блог, новини, галерия. Малко преди обяд - около 11,00 часа, сайтът вече стана активен.
Причината за затрудненията бе хакерска атака. Блогът на премиера Сергей Станишев бе хакнат от родни спецове късно вечерта на 1 юли, съобщиха няколко новинарски сайтове. В блога се влиза от личната интернет страница на соцлидера – stanishev.bg. Заглавната му страница бе променена на “официалната хакната страница”, а съдържанието му бе заменено с текст-послание от “компютърните атентатори”.
“Този сайт е хакнат от няколко БЕСНИ, но иначе обикновени граждани на Република България!”, пишат те. И продължават: “Изключително тъпи и некадърни трябва да сте, червени боклуци такива, ако смятате, че безочливата ви жалка кампания, би могла да заблуди нещо различно от един необразован и некадърен човек. Това ли е електоратът ви? Толкова ли сте смешни, че паднахте до най-елементарното ниво на манипулация и лъгане?… к’во ли питам… то е ясно!!! Писна ни да обирате България пред очите ни, да съсипвате природните й богатства и да оронвате авторитета ни като нация… Взимайте си ДПС с вас и хващайте дивия!!! Позор е слаба дума за вас и вашите дела!!!
PS: Не сме “платени хакери”, и не го правим от името на някоя политическа партия, ние просто мразим ВАС!!! Ние и хората като нас сме бъдещето на България и всеки божи ден се скъсваме от работа и мизерстваме заради вашата безочливост и НАГЛОСТ!!! Левски и Ботев не са си дали живота, за да си пълните вие гушите!!”.
Хакерите бяха отправили послание и към техническите лица, администриращи сайта на премиера. <–! za webmastrite: SUPER ZLE STE –>, написали те.
Първоначално от пресцентъра на БСП казаха пред “Всеки ден”, че не знаят за случая – нито че е имало хакване, нито че то е отстранено и обещаха да проверят какво е станало. По-късно ръковидителят на пресцентъра Жанет Пашалиева съобщи пред “Всеки ден”, че повредата се отстранява. Екипът, поддържащ сайта, е работил през цялата нощ - от малките часове на деня, когато е осъществена атаката, почти до обяд днес. “Имаме по 300 нападения всеки ден от началото на кампанията. Това говори колко злонамерени са нашите противници”, коментира Пашалиева. Тя уточни, че фирмата, която се грижи за премиерската интернет страници, поддържа и сайта на БСП.
Проверка на “Всеки ден” показа, че последната публикувана статия на stanishev.bg е от 30 юни т.г. В материала премиерът разказва как се е срещнал с Жан-Клод Трише, президент на Централната европейска банка и обсъдили възможността България да се присъедини към еврозоната, което било огромна стъпка за укрепване на нашата икономика.
Кой се страхува от stanishev.bg?

След като блогът проработи, попаднахме на интересна статия. В материала, озаглавен “Кой се страхува от www.stanishev.bg?” и публикуван в 16.00.59 ч. на 19 юни т.г., премиерът разсъждава: “През последните няколко дни броят на атаките към интернет сраницата на Сергей Станишев се увеличава показателно. Само за вчера са регистрирани повече от 350 атаки от платени хакери. Явно някой е обезпокоен. Въпросът е: кой се страхува от http://www.stanishev.bg/?”. По-нататък е даден и отговор: “Очевидно има политици, които се страхуват от това да загубят предстоящите избори. Страхуват се, че хората ще разберат истината за опасността от приватизационната политика. Притеснени са, че хората ще разберат за техните планове да продадат нашите болници, университети и предприятия. Страхуват се, че народът ще избере лидери, които му предлагат социална сигурност, повече работа, по-добри заплати и пенсии, а не голословна реторика. Страх ги е да участват в дебати пред българския народ, защото нямат истински решения за проблемите”.
“Е, има защо да се страхуват. Ние продължаваме. www.stanishev.bg си остава онлайн. Никой не може да скрие посланията ни към всички българи. На наша страна са столици хиляди българи, които искат страната ни да бъде управлявана отговорно от политици, които знаят как да защитят техните работни места и да им предложат по-добро бъдеще”, убеден е Станишев.
Първият коментар под статията е направен на следващия ден. Силвия Халаджова окуражава премиера: “На тази страна и трябва твърда ръка. Продължавайте все така” (правописът е запазен – б.а.). От следващия ден форумът малко-помалко започва да се пълни. “А как разбрахте, че атаките са от ПЛАТЕНИ хакери, а не от недоволни от вашето управление компютърни специалисти?”, пита форумец, подписал се като “Хакер”. Оттам насетне коментарите са по 3-4 на ден. До днес. 31 коментара за има-няма два часа. Последният е на Ростислав. “Никой не се страхува от станишев.бг Истината е една, така както е написал хакера - цяла България ви МРАЗИ и ненавижда. А защо е така, то е пределно ясно. Когато изпукат всички изпляскали дъртофелници няма кой да има да гласува за БСП”, е написал той в 12.48 часа.


четвъртък, 2 юли 2009

Сетиха се!... Секциите в чужбина са на сайта на МВнР

30.06.2009
Министерството на външните работи започва да публикува от днес на интернет страницата си (mfa.bg) адресите на секциите, разкрити в 58 държави за парламентарните избори на 5 юли.
Говорителят на министерството Драговест Горанов каза, че всеки български гражданин в чужбина ще може да провери къде може да гласува.
Международният пресцентър за изборите ще започне да работи на 5 юли. Заявка за отразяване на дейността му са подали около 1000 журналисти, от които 12 са от чужди медии. На 2 юли ще може вече да се получат акредитациите за изборния ден за влизане в пресцентъра.
Както и на предните избори - за Европейски парламент, пресконференциите ще бъдат по 30 мин. за политическите партии и ще започнат след като излязат първите резултати от гласуването и партиите се разберат помежду си.
Утре в 11.00 ч. министърът на външните работи Ивайло Калфин и неговите заместници ще дадат пресконференция - отчет за дейността на министерството за последните 4 години.

петък, 26 юни 2009 г.

Гласуването в чужбина - мисията е възможна

Избори за 41-во Народно събрание 2009

Инициативата „Гласуване без граници“ на Синята коалиция възникна в отговор на множеството сигнали от чужбина за Евроизборите, на които много българи не можаха да гласуват поради малкия брой на секциите и тромавата процедура за създаване на допълнителни избирателни секции. По-долу следва най-актуалната информация за организирането на избори на 5 юли 2009 г., която е събрана от страницата на инициативата „Гласуване без граници“.
След оказване на безпрецедентен граждански натиск ЦИК промени своето решение и позволи откриването на изборни секции на всяко място, където има българска общност. Списък с отворените от Външното министерство секции можете да изтеглите тук в .xls формат и тук - в .ods формат.
Вестник „Дневник“ посочва, че в горния списък не фигурират точните адреси, където ще може да се упражни правото на глас и това затруднява избирателите извън страната. Пак според „Дневник" българите в чужбина са заявили, че ще се самоорганизират и в близките дни в интернет ще бъде разпространена карта, на която ще бъдат публикувани адресите на секциите и всеки ще може да провери къде му е най-удобно да гласува.

Как да откриете секция във вашето населено място в чужбина:
Нужно е
1) Инициативен комитет за Избори в Х (достатъчни са двама единомишленици, които да поемат организацията)
2) адрес на зала за гласуване (не е необходим официален документ, че имате зала. В идеалния случай това е в обществена сграда, кметство, асоциация, църковна постройка, ...).
3) Необходимо е по най-бърз начин, да изпратите писмо до Консула (мейл) от името на Инициативния комитет заедно с адреса на залата. Добре е да говорите с него и по телефона. Адресът е необходим, за да може Консулът да поиска разрешение от властите. Решението на Консула трябва да е положително, ако има доказана българска общност. Какви доказателства?
Например
- вече са провеждани избори
- не са провеждани избори, но има регистрирана българска асоциация
- няма асоциация, но можете по някакъв начин да докажете че има общност. ЦИК не указва броя на българите, но можем да предположим че 100 потенциални гласоподаватели е достатъчно.
Разбира се Инициативния комитет трябва да се заеме с организацията (зала, урна, тъмна стаичка), без това няма да получите разрешение. Веднъж имайки неформален положителен отговор, мислете за СИК (секционна избирателна комисия) : председател, зам.председател, секретар, 4 члена + 2 резерви
Кой може да ви попречи ?
- Консулът, но той трябва задължително да се аргументира. Ако не е убедителен, настоявайте да изпрати писмо до Външно министерство, което го препраща в ЦИК, нека те да откажат.
- Страната,в която живеете, може и да не разреши извън дипломатическо представителство. Информирайте се, дали другите общности са могли да гласуват при подобни условия. Във Франция се преборихме, защото разбрахме, че на румънците е разрешено! Нашите дипломатически мисии често не познават местните закони и предпочитат да се крия зад "ами те няма да ни разрешат". Нека Консулът отправи запитване официално.
Организаторите от „Гласуване без граници“ призовават онези от българите, които имат възможност и желание, да се свържат с „националния си координатор" (списък) за обмяна на мнение и помощ за организирането на секции на колкото се може повече места. Следете форума на инициативата за допълнителна информация.

петък, 19 юни 2009 г.

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПОСОЛСТВОТО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ВЪВ ФЕДЕРАЛНА РЕПУБЛИКА ГЕРМАНИЯ

Уважаеми г-н Посланик,
съгласно Закона за избиране на народни представители в градовете Манхайм, Мюнстер, Нюрнберг, Фрайбург, Карлсруе и Щутгарт бяха събрани по над 100 заявления, което дава правни основания за откриване на изборна секция в съответните градове. В електронно писмо от 15.06.2009 посолството ни уведомява за запитване от страна на посолството и отказ от немската страна, основаващо се на решение на Външно министерство на ФРГ от август 2003. Ние също се присъединяваме към Вашето неизказано разочарование от временния неуспех по отношение на получаване на разрешение за откриване на избирателни секции. Негативното развитие на събитията от последните дни от чувство за отговорност и отчетност към всички попълнили декларации от съответните градове, към взелите активно участие в тяхното събиране и към всички пряко или непряко засегнати български граждани ни подтиква да поставим възникващите въпроси.
1. В личен разговор с представители на сдружението „Златен Век“ от Ерланген дадохте конкретни надежди за възможността да се реализира нашето желание за откриване на избирателни секции. На какво се основаваше това поощрение от Ваша страна? Базира ли се то на предварителни запитвания от страна на посолството към съответните институции и проучване на нормативната уредба?
2. Съществува ли изобщо какъвто и да е предварителен контакт с външно министерство на ФРГ преди или по време на събирането на заявленията от страна на инициативните комитети в контекста на откриване на избирателнисекции и ако да, от какъв характер?
3. В предварителен разговор с посолството ни беше заявено, че за да може да се реализира запитване към Външно министерство на ФРГ е необходим адрес, накойто да бъде избирателната секция. Как без посолството да има всички адреси от съответните градове е реализирало запитването към немската страна?
4. Било ли е запознато посолството предварително с цитираните от немската страна нормативни актове в приложения откъс от вербална нота? Ако, да, как са ги съобразили в подхода и запитването им с цел откриването на избирателни секции?
5. Как тълкува посолството съответния отговор от немската страна и на какво решение от август 2003 се позовава тя?
6. Поради каква причинна не ни е предоставен пълният текст на вербалната нота от немската страна, а само откъс от него?
7. Позовавайки се на Закона за избиране на народни представители / ДВ. бр.36 от15 Май 2009г./ , както и на Закона за достъп до обществена информация / (Обн.ДВ бр. 55 от 2000 г. ,изм. ДВ бр. 1 и бр. 45/2002 г., бр. 103/2005 г.,изм. доп. ДВбр. 24, изм. бр. 30, бр. 59/2006 г.), чл. 4, ал. (1), бихме искали да се запознаем с пълната комуникация с немските институции по отношение на откриването на избирателни секции в Германия.
8. Какви последващи стъпки са били реализирани след първия отказ на немската страна със задача за реализация на крайната цел - откриване на избирателни секции във всички градове, подали заявления и каква е стратегията на посолството в тази насока? Действа ли посолството на принципа, че първият отказ поставя началото на преговорите?
9. Вярно ли е, че от немска страна са разрешили откриването на избирателни секции на Република Гърция на територия на Германия извън техните консулски представителства и ако да, българското посолство възползва ли се от съществуващите на същото основание възможности?
10. Вярно ли е, че според Rundnote 08/19.06.2003 на Външно министерство наГермания от международните мисии в Германия се изисква два месеца преди провеждането на избори да се поиска съгласието на немската страна за откриването на избирателни секции. Ако да, как това е съобразено при подхода за заявяването на желание за изборни секции извън дипломатическитепредставителства.
Уважаеми г-н Посланик,
Като български граждани, бихме желали да подчертаем обществено политическото значение на този казус, който би могъл практически да ограничи правата на глас на хиляди български граждани в Германия. Изразяваме надежда, че това може да се дължи на всичко друго, но не и на липсата на достатъчна решителност от страна на българските институции за решаване на въпроса в полза на българската демокрация и настояваме да направите всичко възможно, за да бъдат открити секции и в градовете, в които няма дипломатически представителства. Чувстваме се задължени да уведомим българската общественост, защото българското общество има право да знае за въпроси, отнасящи се до изконните демократични права на българските граждани, независимо от тяхното местоживеене. Също така си запазваме възможността да комуникираме директно и с немската страна, ако не получим очакваното пълното и незабавното съдействие от страна на българското посолство като представител и изразител на волята на българския народ.
С уважение: Представителите на инициативните комитети за откриване на изборни секции запарламентарните избори на 05.07.2009 в градовете Карлсруе, Манхайм, Мюнстер,Нюрнберг, Фрайбург, Франкфурт, Щутгарт и други заинтересовани граждани.

четвъртък, 11 юни 2009 г.

ИЗБОРИ - и тая работа не става без пари...



By Ivan Bedrov 11.06.2009





Напишете думата “избори” в Google. Това е резултатът. В жълто са спонсорираните връзки. Т.е. някой плаща, за да ми излизат на първо място точно boykostov.info и bsp-eu.bg.
Тия пари не свършват. Не, нямам предвид ония. Ония в бюджета свършват. Но тия явно не свършват.

понеделник, 1 юни 2009 г.

ДЪРЖАВАТА УБИЕЦ

Понеделник, 2009, Юни 1
Поредената катастрофа. Сухата статистика - 16 души загинаха на място,1 почина в болницата, а 13 са ранените при тежък инцидент в местността Бакаджиците край Ямбол. Дванадесет от жертвите са жени, четирима са мъже. Сред загиналите е и 16-годишно момче. Всички са били пешеходци и търговци.Можеше ли да се избегне поредната голяма трагедия трагедия? Отговорът е ДА. Но за да се сведат до минимум подобни случаи е необходимо да има държавност, ред, законност и справедливи наказания за престъпниците. А вместо това ...
ДЪРЖАВНОСТТА
Институцията, която трябва да упражнява контрол на движението по пътищата е МВР. Още в първите години на демокрацията, когато министър е комунистическият генерал Атанас Семерджиев, ведомството е обезличено. На служителите са предложени два варианта за да „обслужват” налудничавата неокомунистическа политика в годините на прехода. Единият е извън ведомството в сформиращите се престъпни структори – охранителни фирми, търговски дружества в и извън страната, учреждения и институции. Предлогът е, че не могат да се разделят с БКП – партията, която е смисъл на техния живот (пример Бойко Борисов). Сюжетите за изгонените професионалисти от МВР, които обикаляйки кофите за боклук за да търсят храна, случайно попадат в престъпните групировки са приказки за наивници!Вторият вариант е вътре в министерството, за тези които уж могат да се разделят с БКП. Така МВР се превръща в охранителна фирма за неокомунистическата престъпност. Двадесет години по-късно полицаи пушат и пият кафе в градинката пред сградата на министерството. А контролът по пътищата се свежда до разговори от типа: „ Акт ли ше пишеме или ше почерпиш?”В тази ситуация на висшите шефове от МВР не им остава нищо друго освен, по време на национален траур, да организират луксозни банкети. video4530643_0
РЕДЪТ
Редът е мълчаливо озаконено и упорито утвърждавано безредие. Журналистическо разследване, излъчено по БТВ, показва как можете да получите шофьорска книжка, удостоверение за психическа годност, удостоверение за техническа изправност – изобщо всякакъв документ, който ви е необходим за да шофирате по пътищата, без никога през живота си да сте хващали волан св ръцете си. Субекта оформящ тези документи е известен – Държавна автомобилна администрация. Известни са и нерегламентираните тарифи, които се плащат „под масата” за всеки отделен случай. Поставяте си парите в пликче, давате ги на когото трябва и получавате каквото трябва. Впечатляващият резултат е шофьори - убийци на пътя!Друг съществен елемент от пъзела на безредието са превозните средства – убийци. Страната е покрита с автокъщи за продажба на автомобили втора употреба. Повечето от тези автомобили са пътуващи гробници. Не по – различно е положението с рейсовете на фирмите предлагащи транспортни услуги. Всичко това е така, защото родните джамбази не желаят да правят разходи за изправни автомобили. Тях ги интересуват само приходите. А тези приходи са огромни и отиват в банковите сметките на престъпната неокомунистическа мрежа.Трети елемент е трагичното състояние на пътната мрежа.„Демократи за силна България обявиха, че прокурори са прекратили производство срещу министрите Орешарски, Гагаузов и Мутафчиев за извършени престъпления в особено големи размери в Пътния фонд. Според ДСБ тези констатации се съдържат в доклада на одитора KPMG, който е засекретен и достъпен само за служебно ползване."Става въпрос за раздаване под масата на стотици милиона лева на фирми, близки до управляващите, част от които се връщат в партийните каси", каза Атанас Атанасов.Една от фирмите, получила обществена поръчка е "Инфрастрой", в която участие имат Васил Божков, братя Галеви и небезизвестния Таки.Скандалът в Пътния фонд гръмна в началото на годината, от разследване на вестник "Капитал", за конфликт на интереси около бившия изпълнителен директор на структурата Веселин Георгиев и по-малките му братя.Журналистическо разследване доказа, че по схемата "батко на братко" фирми, управлявани от братята Георгиеви са получавали от държавния пътен фонд поръчки за поддържане и ремонт на пътища, както и за продажба на пътни строителни материали за милиони левове.На това Брюксел реагира незабавно - спря ни европейските пари за инфраструктура и сезира по случая европейската служба за разследвания ОЛАФ.” Афера.бгНа фона на всичко това няма защо да се чудите, че пътищата в страната са в окаяно състояние.
ПРАВОРАЗДАВАНЕТО
„През 1998 г. при пътен инцидент с активното участие на футболния бос Ивайло Дражев загиват двама души и един е тежко ранен. От този момент нататък здравето на Дражев се влошава и процесът на оздравяването му е твърде продължителен, за да се осъществи поне някакво подобие на съдебен процес срещу него.Фарсът по този казус продължава вече 11 години. През 2009 г. нищо не предвещава скорошен завършек. Развитието на историята въвлича почти всички институции, които пазят футболния "Остап Бендер", слагайки последните щрихи в образа на една абсурдна държава.След инцидента с шофьора Ивайло Дражев, следствието образува дело за причиняване на пътен инцидент с нанесени тежки материални щети. Въпреки наличието на двама загинали, разследването така и не ги отчита в члена от Наказателния кодекс, по който е заведено досъдебно производство. Не се отчита и алкохолната проба на Дражев, която е положителна.Година по-късно разследването е приключено от бургаското следствие с мнение за прекратяване, тъй като не е открито престъпление. Само 4 години по-късно, след прочитане на известен брой медийни публикации, в Окръжната прокуратура в Бургас се усещат, че нещо в този случай не е наред. Делото е възобновено по тяхно искане и предадено на съд през март 2004 г. Обвинението вече е за причинена смърт при шофиране в нетрезво състояние.” Красен Николов ,28 Януари 2009
Може би си задавате въпроса: На кого е нужно да създава подобен хаос в държавата? Ще ви отговоря: На новите собственици на България.Те много добре знаят, че голяма риба се лови в мътна вода. Режисираните безпорядък и беззаконие съсипват и зачеркват живота на безчет невинни хора. Само че, на кого му пука?
Ангел Йорданов

четвъртък, 28 май 2009 г.

МВР спаси свои хора, замесени в мощен корупционен скандал


Прокуратурата безсилна пред една от най- разгласените "антимафиотски" афери Екип на Mediapool

28 Май 2009

Късното предаване на прокуратурата на СРС-разпечатките срещу бившия шеф на ГДБОП Иван Иванов е предотвратило възможност срещу него да се образува дело за корупция. Това съобщиха за Mediapool от разследващия екип по случая в Софийска градска прокуратура. Скандалът избухна през пролетта на миналата година и стана една от многото причини за оставката на вътрешния министър Румен Петков.
"От годните доказателства, които сме събрали, не можем да докажем обвинението за подкуп. Ако МВР са искали да ни помогнат, може би е трябвало по-рано да ни предадат информация. Тогава резултатът от това досъдебно производство навярно щеше да е друг. Сега нямаме друг избор освен да прекратим производството за подкуп", каза пред Mediapool наблюдаващият прокурор по делото в градска прокуратура Сергей Стойчев.
Той заяви, че решението за прекратяване е взето на съвместно съвещание заедно с разследващия екип от Софийска военноокръжна прокуратура, които също разследват този казус. От военното обвинение отказаха коментар пред Mediapool с уточнението, че все още протичат разпити. По неофициална информация предстоят разпити на публично замесени в скандала шефове на известен винпром.
Разследването за корупция срещу антимафиоти започна, след като в публичното пространство излязоха разпечатки на разговори на Иван Иванов, в които той си поръчва две пушки "Берели" и един лаптоп срещу обещания за предаване на служебна информация.
От прокуратурата заявиха пред Mediapoool, че специалните разузнавателни средства (СРС) са били поръчани в рамките на назначена предварителна 24-часова проверка на заподозрени лица. Тъй като това не се прави по реда на Наказателно-процесуалния кодекс, разпечатките не може да бъдат използвани като годни доказателства в рамките на съдебен процес. Подобно подслушване може да бъде разрешено само от министъра, уточниха от държавното обвинение.
"Голям смях"
До този момент Румен Петков обясняваше, че не е подписвал СРС-тата. "Накрая ще падне голям смях, като се разбере кой е подписал заповедта", заяви преди година бившият министър.
В разгара на скандала нито той, нито други висши шефове в МВР намериха за нужно да обяснят защо не са уведомили навреме прокуратурата за контактите на Иван Иванов.
В СРС-ата, които изтекоха в медиите през вътрешната парламентарна комисия, бяха ясно посочени имената на братята Красимир и Николай Маринови – Маргините, на дупнишкия бос Пламен Галев (за когото се говори като за "началнико"), на Христо Халваджиев, на Хованес Манукян, на Георги Самуилов (шеф на "Инса ойл"), на Георги Крумов ( собственик и управляващ на фонд "Екуест"). Според справките на МВР всички те са водели разговори с Иван Иванов.
Изтеклата в публичното пространство информация пряко замесва в скандала и "Винпром Пещера", но без поименно да се назовават собствениците му Атанас Петров и Антон Щерев. Тогава от фирмата заявиха в открито писмо, че дружеството никога не се е занимавало с незаконна дейност, не се занимава и няма намерение да се занимава с политика.
В много от случаите от името на Иванов с алкохолните босове контакти поддържа и бившият шеф на икономическото направление в Генералната дирекция на полицията Георги Радков, който също "изгърмя" покрай скандала.
В разговорите помежду си Радков и Иванов наричат производителя на алкохол веднъж като "Пещака", а втори път - ония с "щ"-то. От справката стана ясно, че винпромът е бил предупреден за подготвяна акция на антимафиотите за незаконни бандероли и укрит акциз. "Еее, те го знаеха, те бяха предупредени, че там има... жега", споделят си Иванов и Радков.
Дело за документни престъпления
След прекратяването на делото за корупция, прокуратурата смята да заведе дело за документни престъпления срещу Иванов. Апелативният съд вече му постанови условна присъда за превишаване с власт след като в личния му сейф бяха открити класифицирани документи, които не би трябвало да бъдат там.
Според прокуратурата на Иванов може да му бъде търсена отговорност за съставяне на фалшиво пълномощно, с което от името на трето лице са купени двете пушки. Лаптопът обаче е загубена кауза, тъй като при обиски той така и не е бил намерен. За да се започне това разследване обаче трябва да приключи настоящото дело и в прокуратурата да се върнат част от документите.
"Не смятаме да се отказваме от наказателното преследване срещу Иванов, пък било то и само за документни престъпления. Съжаляваме, че не успяхме по другия казус, но това не бе по наша вина", обясни прокурор Стойчев.
Той заяви, че всички данни, предоставени от ДАНС и разпитите на служители в МВР по това дело са при "колегите" от военна прокуратура. По време на тяхното съвместно съвещание обаче станало ясно, че и там също няма доказателства като за съд. "Не мога да не им се доверя, тъй като разследваме едни и същи обстоятелства", заяви прокурорът.
Скандалът около справката срещу висшия антимафиот започна след като опозиционният депутат и бивш шеф на НСС Атанас Атанасов (ДСБ) предаде данните на главния прокурор Борис Велчев.
Атанасов твърдеше, че министър Петков, както и главният секретар на МВР Валентин Петров са били запознати с действията на Иван Иванов. Тогава Атанасов дори заяви, че не се интересува от лаптопа и пушката на Иванов, а милионите акциз, които "Винпром Пещера" не е платил.
Преди две седмици, по повод на друга информация, свързана с разследването срещу Иван Иванов, Mediapool получи официално писмо от директора на "Винпром Пещера" с изрична молба името на компанията повече да не бъде споменавано в подобни материали, защото става дума за "клевета". Редакцията бе предупредена, че ако тази молба не бъде изпълнена, ще последват други действия.

четвъртък, 7 август 2008 г.

България. СТРАНАТА НА ГЛУПЦИТЕ

Теорията на глупостта е приложима с пълна сила за България. Но случаят при нас е тежък.


Днешните български мутро-барони и политическите им чадърджии са типични тъпанари. От най-глупавия вид. Половината от тях живяха по 30-40 години, колкото да се изпозастрелят като улични бандити, каквито впрочем и бяха. Днес на останалите живи им светна, че са си направили свят, който не става за живеене. Защото не е живот да ходиш с тежка охрана и в нужника, за секса да не говорим.
Според италианския икономист професор Карло Чипола хората се делят на четири основни категории. В първата категория са умниците. Те са доста малко, но все пак ги има. Умните хора правят добро на другите и добро на себе си. Резултатът е ясен - умниците живеят добре, радват се на живота и са доволни от себе си. Втората категория са балъците. Балъкът е човек, който прави добро на другите, но лошо на себе си. Балъците не живеят добре, но често са доволни от себе си. Трета група са бандитите. Бандитът прави лошо на другите и добро на себе си. Бандитите също не живеят добре, а също и не много дълго.
Четвъртата и най-многобройна група е тази на глупците. Глупакът е същество, което се изхитря да прави лошо както на другите, така и на себе си. Глупците живеят тъпо, не се радват на живота и са недоволни от всичко. И понеже глупците в крайна сметка доминират живота ни (поне в България е така), то е полезно да се знаят основните закони на човешката глупост.
Първият закон всъщност е описаната по-горе класификация на хората, според която всеки е умник, балък, бандит или, най-вероятно, глупак. Вторият закон на глупостта гласи, че винаги и неизбежно всеки не-глупак подценява броя на глупците, които го заобикалят. И наистина, всеки не глупав човек в даден момент от живота си по някакъв повод се е чудил как е възможна чак пък такава глупост. А не е трябвало да се чуди. Защото според Втория закон така и трябва да бъде.
Съгласно Третия закон пък шансът някой да се окаже глупак не зависи от която и да е отличителна черта на този някой. Така за всяка държава съществува един постоянен процент, наречен коефициент на глупостта, който за България е 50 на сто. Това е процентът на глупците във всяка група хора и в обществото като цяло. Казано другояче, в една група цигани вероятно половината са глупци. Но също така и половината от политиците са глупци, половината от министрите, както впрочем и половината от университетските преподаватели.
Според Четвъртия закон не-глупците винаги и неизбежно подценяват разрушителната мощ на глупците. Разбира се, това се отнася и за самите глупци, но при тях разумното поведение поначало е изключено и подценяването е без особено значение. Петият закон е обобщаващ и гласи, че
глупакът е най-опасното същество на този, а вероятно и на онзи свят.
Законите на глупостта имат и забавни следствия, някои от които са открити от български изследователи. Известна е в частност поговорката, че акълът и мензисът си приличат: закъснеят ли, не ги чакай. Друго българско откритие е Комбинираният закон за гравитацията и глупостта. Според него, ако хвърлиш камък право нагоре, той винаги и неизбежно ти пада на простата глава. Тук понякога се задава наивният въпрос "Ама не може ли човек да се дръпне?". На което следва назидателният отговор, че не, не може. Защото това не е закон само за гравитацията, но и за глупостта.
След като делът на глупците е едва ли не световна константа, то какво все пак отличава нормалните държави от откровено ненормалните? Ами отличава ги това, че в нормалните държави на глупците не им се позволява да се развихрят в цялата си красота и мощ. Докато в ненормалните държави глупостта необезпокоявана бесува, а всички я гледат като изоглавени и питат "Ми с'я к'во стана?" Ми сега е станало това, че глупците са били оставени да се наглупеят на воля. И по-точно, да ни наглупеят нас, останалите. И друго, в нормалните държави постепенно се свива делът на балъците и бандитите, а се увеличава този на умните хора. Защото само умните могат да компенсират щетите, създавани от откровено глупавите им сънародници.
Теорията на глупостта е приложима с пълна сила за България. Но случаят при нас е тежък. Първо, защото коефициентът на глупост у нас е поне двойно по-висок, отколкото в белите държави. И второ, защото е много нисък процентът на умните хора. И не само е нисък, но и не иска да расте. Поне през последните 64 години не иска. Не че след Освобождението нещата са били по-различни, де. За шест години, през 1912-1918, България води три тежки войни. И докато българската армия печели битките, българската политическа класа губи войните. По-голяма глупост от това, здраве му кажи. И още, докато 900 000 български мъже тогава гният по фронтовете, в тила група бандити - мутри и политици, граби като невидяла, а жените пишат отчаяни писма на синове и съпрузи. И всеобщата глупост българска стига дотам, че армията дезертира и противникът като на шега завзема позиции, пред които дотогава е давал нечуваните във военната история жертви в отношение 10 към 1. Че и цели 50 към 1 при Дойран, който англичаните ще го помнят, докато я има държавата им. А и след това. Но глупостта ни тогава надделява над нечовешката храброст. И днес над Владая се издига сигурно единственият в света паметник на една дезертирала армия. Добре поне, че опазихме бойните знамена. Всичките, което пък е другата уникална особеност на същата тази армия.
Унищожаването на българския политически, стопански и духовен елит през септември-октомври 1944 г. от шайките на Отечествения фронт начело с масовите убийци Кимон Георгиев, Трайчо Костов и Никола Петков, е типично бандитско деяние с елементи на явна глупост. Поне от национална гледна точка. Защото национален елит не се създава за едно поколение. И за две също, а понякога и три не стигат. Днес всички реват, че страната ни нямала личности. А откъде да ги има? Когато избиеш елита на нацията, ти избиваш и неродените му деца. И в дупката нахлуват хора, за които елементарната грамотност е проблем, а простащината - емблема. Глупци, тоест, нахлуват. А от глупака какво да очакваш, освен някоя глупост? И глупостите не закъсняват. Отвратителният комбинат "Кремиковци" и не по-малко отвратителните му събратя в Стара Загора, Девня, Средногорие, Пловдив и къде ли не, са траен и незаобиколим паметник на комунистическото невежество и арогантност. На комунистическата глупост, тоест.
Днешните български мутро-барони и политическите им чадърджии са типични тъпанари. От най-глупавия вид. Половината от тях живяха по 30-40 години, докато да се изпозастрелят като улични бандити, каквито впрочем и бяха. Днес на останалите живи им светна, че са си направили свят, който не става за живеене. Защото не е живот да ходиш с тежка охрана и в нужника, за секса да не говорим. И да знаеш, че рано или късно (и по-скоро рано) все пак ще те свитнат, а преди това ще отвлекат детето ти и ще ти го връщат пръст по пръст. Големи злини сториха тези хора, но и голяма беда си докараха - точно според определението за това, що е глупак. И тези с изпълнените смъртни присъди май удариха тотото. Щото се отърваха.
Половината български избиратели са типични тъпанари също. Защото с избора си за кой ли път навредиха на себе си, но и на малцината останали свестни хора в България - типично за глупак поведение. Интересното е, че след всеки избор реват и викат "К'ва я мислихме, тя к'ва стана?". Работата демек. Ми к'вато сте я мислили, точно тъй е станала. И пак ще стане, и още повече, че догодина през лятото точно два избора ви чакат. И двоен мегдан за глупави изпълнения също ви чака.
Така нареченият български строителен инвеститор често е типичен тъпанар. Да бетонираш уникалната земя българска, да доизсечеш горите български - за това даже не глупак, а архиглупак трябва да си. Че и да изкорубиш кооперациите по "Витоша", за да загинат хиляди при среден даже трус - какво трябва да си? Ако беше жив професор Чипола, сигурно и пета категория - на българския суперглупак, щеше да въведе.
От почти година Европейската комисия ни предупреждава, че крадем неприлично много и малко трябва да се озаптим. В смисъл пак да си крадем, но с мярка. Но не би. До самия доклад на ЕК така яко се крадеше, че просто беше неприятно да се гледа. И накрая си го получихме. В резултат на собствената си глупост, днешните български управници се насадиха в крайно неприятна и без изход ситуация. И вместо да влязат в историята с добро, някои от тях ще влязат в панделата. С всички случващи се там екстремни преживявания. Но докато глупостта на управляващите някак си се подразбира, то глупостта на опозицията българска е принос в световната политическа история. Да ти поднесат управляващите на тепсия такива възможности, а ти, вместо да ги свалиш от власт, да се гръмнеш в крака. И не един път, а 'нам колко пъти. Като да си стоножка някаква.
В страната на глупците тези тъпи случки са естествени и подразбиращи се. Но не е естествено, и отникъде не следва, че трябва да оставяме глупците до такава степен да ни наглупеят. Не е ли време да се направим на бели хора?

петък, 11 юли 2008 г.

Хубава си моя горо, миришеш на...


Според много официални и нетакива проучвания, в голямата си част Българите са патриоти. Също така същите смятат , че България е Рай.
Може би такава е представата им за рай... И се гордеят силно с Българските красоти, и с това , че са Българи...
А вие какво смятате?
Видеоматериалът по-долу е заснет в близост до град Враца.
Не че в други райони в България картината не е същата. Все пак, след като изгледате видеото погледнете и Ботевите ИСКРИ с които и как еректират определени индивидууми.
...На 2 юни 2007 в деня на гибелта на Христо Ботев в град Враца Областният управител д-р Антонио Георгиев призова да се следва искрата на Ботевото дело. "За нас бъдещите последователи това е огромен пример", допълни Антонио Георгиев. "Този пример трябва да осмисли съвременното общество на България и ценностната система на младото поколение, което ние възпитаваме. "
Повече ТУК.

събота, 17 май 2008 г.

България, Хитлер, СССР, САЩ

На вниманието на "Гордите" Българи патриоти...

понеделник, 21 април 2008 г.

Това просто не може да е вярно

Картини от български училища...
"Гошо, убий я!", "Дай телефона, ма!", "Майка ти дейба!", "Снимай, бе тъпанар!"... са озверелите викове на учениците от два видеоклипа, снимани с мобилни телефони в час и качени по-късно в интернет. Едното действие се развива в Професионалната гимназия по хранителни технологии и техника в Пловдив, а другото - в Професионалната гимназия по подемна, строителна и транспортна техника в София. Това са единствените разлики между събитията. И в двата случая видеото показва малки класове само от момчета. Част от тях крещят, вият и се хилят нечленоразделно, докато един-двама малтретират учителката. С думи. Заплахи. Обиди. Псувни. Със замахвания. С притискане в ъгъла. Блъскане. С обръщане на чинове. На бюрото й. С хвърляне на тетрадки по нея.

В Пловдив трийсетгодишната учителка Мария Чулова започва да влиза в час, придружена от майка си - от страх. По данни на регионалния инспекторат по образование в града двете момчета - герои от телефонния клип, са изключени, а директорът е сменен поради навършване на пенсионна възраст. В София обаче месец след заснемането на видеото предприети мерки няма. Тепърва в четвъртък регионалният инспекторат започна проверка в училището. В същото време на входа на гимназията ни посрещат с "директорката забрани да влизат външни лица". По думите на портиерката самата тя е излязла и не се знае кога ще се върне. След по-малко от пет минути нервна жена с къса черна коса и зачервени очи слиза по стълбите. "Случаят е приключен", изстрелва тя, без да попита кои сме и защо сме там. "Всичко свърши. Не ни пречете да си вършим работата. Иначе ще потърся правата си по съдебен ред." И тя начертава с ръка въображаема линия на входа и добавя: "Вие сте дотук. Напуснете!" На въпроса: "Добре, а коя сте вие?" отговорът е: "Директорката Мария Баракова."


Как изглежда една класна стая след часовете ...

неделя, 30 март 2008 г.

Що е това Българска мутра?

...Друга информация в медиите визира Антонио Георгиев- Областен Управител на Област Враца и неговата Първа Частна Болница Враца, за която липсва необходимата информация в съответните регистри.
Неофициално в областта Враца се цитират случки и факти, според които в документите по собствеността фигурират имената на Даниела Торбова-Докторка-Мутреса или Метреса във въпросното "здравно" заведение и Антонио Георгиев-Областен Управител на Враца и според която информация далеч не става дума само за делови отношения.
В съдебния процес срещу Валтер Папазки, Бос на Врачанската групировка "Империал" и известно име в Мутренските среди в БГ също стана дума за Първа Частна Болница Враца. В ракурса на горенаписаното се натрапва въпроса :
Що е това Българска мутра?
Помислете!

Заб. от Стоян Борисов Динев..:
В Dir Bg гореспоменатите Мутри по повод горното, публикуват Анонимно плюнки по мен, Стоян Динев. От електронния адрес на същата Торбова получих и открити заплахи в мутренски стил.
Sorry! USA is not Bulgaria. Анонимниците биха могли да позвънят на тел. 911 в САЩ и на базата на името си да отправят претенциите си към когото и да било. Или в Българския Съд. Още Тук!!

сряда, 26 март 2008 г.

Не ни предавайте!!

Не казвайте на никого за този сайт и за тези видеоматериали, защото ако прокуратурата узнае, ще ни заведат дело. Пък и загрозяваме имиджа на Родината, нали. За по-удобно смятайте, че това не е вярно.

вторник, 25 март 2008 г.

Записи от камери на Софийска полиция


Вижте по-долу и картина от трафика в Индия. Единствената разлика е, че ония поне не се блъскат... А нашите даже и не опитват да спират. Много Българи казват, че сме на второ място по интелигентност в света. Може... Ако на първо са индийците.

Обяви в район Чикаго

За всички градове от цял свят по континенти кликнете ТУК!

Пълното съдържание по теми

Изберете по-долу темата, която ви интересува. Кликнете. Ще се отвори нов списък със заглавия на видеоклипове. Изберете отново. Кликнете. Ще се отвори видеоекран. Киното започва веднага. Не забравяйте да отворите MENU в долния десен ъгъл на екрана за още 15 видеоклипа.

Music
Interview
Humor
Най-доброто от световното кино
Animals
Find the Your LOVE!! East Europian Girls looking for love!
Сериозно и / или Грозно
Анимационни филми.Не само детски.
Неща, които може би ви интересуват...текстова информация.
Истински негодници




Long Distance

Безплатни застраховки в САЩ за деца и бременни жени.За контакти и информация на Български език тел.1 847 854 8156

Search Video or Music Alphabetically