Българско Радио от Чикаго. Кликнете на плеъра по-долу. За да слушате с WinAmp кликнете ТУК!
Показват се публикациите с етикет съд. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет съд. Показване на всички публикации

четвъртък, 14 януари 2010 г.

БСП и ДПС дадоха бюджета на съд


14 януари 2010 / Nеws.dir.bg
Народни представители от Коалиция за България и ДПС са внесли днес искане в Конституционния съд (КС) за обявяване на противоконституционни четири текста от Закона за държавния бюджет за 2010 година.
Това съобщи пред журналисти в парламента Любен Корнезов от левицата, предаде БТА. Той обясни, че тези текстове дават право на Министерския съвет да променя, и то съществено, изпълнението на бюджета за следващата година. Според Корнезов, правителството на практика може да увеличава неограничено търговското салдо.
В искането, подписано от 59 депутати от двете парламентарни групи, се посочва, че текстовете от Закона за държавния бюджет противоречат на Конституцията и представляват "недопустимо прехвърляне на правомощия на Народното събрание към Министерския съвет".
Освен основния закон, те нарушават и редица решения на КС, допълни Корнезов, цитиран от "Фокус". Той коментира, че в закона е определено салдото – 1,5 млрд. лв. Тези текстове дават право на МС да променя и увеличава салдото неограничено. Така може салдото да достигне и до 10 млрд. лв.
Разходите в закона са определени на около 17 млрд. лв. Според закона обаче МС може да променя и тези гласувани от НС разходи. По думите на депутата възможността за промяна на параметрите вече е използвана през тази година, тъй като правителството е отпуснало на първостепенните разпоредители с бюджетни средства около 70% от парите.
„Те не могат да си вържат бюджета, включително и за месец януари”, коментира Корнезов.
Бившият финансов министър Пламен Орешарски, който сега е депутат от Коалиция за България, пък заяви, че евентуалното отпадане на атакуваните текстове няма да спре изпълнението на бюджета през тази година.
„Бюджетът ще продължи да се изпълнява и хипотезите, от които се притесняват властите, ще се реализират, те ще могат да внесат в НС актуализация на бюджета”, каза той.
Още при гласуването на бюджета за 2010 г. в началото на декември ПГ на Коалиция за България напусна пленарната зала, след като депутатите приеха, че Министерският съвет може да намали нелихвените разходи при влошаване на икономическите и финансовите показатели. Социалистите заявиха, че така се обезсмисля съществуването на парламента и още тогава предупредиха, че ще сезират КС.

понеделник, 14 декември 2009 г.

Тайно и полека на българите в САЩ гражданството отнеха


Атанас Чобанов, 12 Декември 2009
Прелюбопитен документ се пръкна из дебрите на Министерството на правосъдието и силно разтревожи сънародниците ни в САЩ. Става въпрос за становище подписано от зам-министъра на правосъдието Жанета Петрова през октомври 2009 г. Според него българските граждани придобили с натурализация американско гражданство преди 2003 г. губят българското си гражданство.
Становището е в синхрон с идеите на управляващите да отнемат правото на глас на сънародниците ни в чужбина, на които обаче не пропускат да се подмазват когато пътуват по света на държавни разноски, "за срещи с българската общност".
"Отнемат ни гражданството по терлици", възмутиха се засегнатите от Фейсбук групата "Гласуване без граници", която преди няколко дни получи награда "Човек на годината" за гражданска активност. Оттам изпратиха писмо до заместник-министъра Петрова по мейл, но до този момент отговор няма.
От текста на становището става ясно, че лишаването от гражданство произтичало от договор между България и САЩ влязъл в сила от 1924 г., който урежда двойното гражданство. Член 1 от въпросната конвенция, която впрочем е първият договор между САЩ и българската държава постановява следното:
"Българските граждани, които са или ще бъдат натурализирани на територията на Съединените щати ще бъдат считани от България като изгубили предишната си националност и като граждани на Съединените щати."
От документа научаваме също, че на 19 ноември 2008 г. дирекция "Международно право" при МВнР е уведомила дирекция "Българско гражданство" на МП, че договорът се счита за прекратен от 17 април 2003 г. Прекратен, но не и без последствия, тъй като няколко месеца по-късно, на 14.04.2009 г., дирекция Международно право при МВнР изпраща друго писмо, с което уведомява, "...че в съответствие с чл. 1 от Договора, за българската държава е възникнало международноправното задължение, да признава на натурализираните в САЩ български граждани американско гражданство и същевременно да се счита по отношение на тези граждани, че са загубили предишното си т.е. българското си гражданство."
Към 1.1.2009 конвенцията от 1924 г. все още фигурира в действащите договори публикувани на страницата на Държавния департамент на САЩ.
Според финалния текст в конвенцията, тя може да се прекрати едностранно 12 месеца след връчване на официална нота от прекратяващата страна. Ако наистина България е прекратила договора през 2003 г, то в МВнР някой не си е свършил работата да изпрати нота с българското решение на американците.
Така на основание на чл. 28 ал. 2 от Закона за международните договори становището е изпратено до МВнР и МРРБ. Чрез Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" на МРРБ становището стига и до общинските администрации "с оглед прилагането му".
Как именно ще се оглежда и прилага това становище е голяма загадка, но предчувствията са мрачни. Логично е прилагането да се изразява в отказ от административно обслужване поради изгубеното вече българско гражданство на сънародниците ни от САЩ, които са натурализирани докато договорът е бил в сила (до 17 април 2003 г). Например, като им се отказват удостоверения за българско гражданство.
За щастие становището не е изпратено за прилагане на МВР, където се издават личните документи. Ако там не се усетят, българите от САЩ ще могат да си подновят паспортите и личните карти на български граждани, макар че формално вече не са такива.
Така те ще запазят правата си на свободно придвижване и работа в страните от Европейския съюз, които не са достъпни за американските граждани.
Юридически загадъчен е също така казусът с притежаваните земи от българо-американците. Ако някой е изгубил автоматично гражданството си през 1995 г, дали той е изгубил и правото на собственост върху земите на дядо си?
Но най-голямата загадка е как тези наши сънародници могат да бъдат лишени от гражданство, след като в Конституцията приета през 1991 г. изрично е записано, че български гражданин по рождение не може да бъде лишен от българско гражданство (Чл. 25. (3)).
Достатъчно е някой правоимащ да сезира Конституционния съд и той ще анулира архивната дивотия сътворена от правните отдели на министерствата.
Докато това се случи остава фактът, че "царят" е наредил на "пъдаря" да не счита българо-американците за български граждани. И това не вещае нищо добро за тях.

неделя, 22 ноември 2009 г.

Според Социалното министерство на предишния кабинет 8 = 408 лв.

Септември е първият месец, в който има по-добър износ от септември миналата година, така че има наченки на подобрение, каза Симеон Дянков пред Нова Телевизия.
Събрах всички документи за секретния договор между Министерство на финансите и БНБ и ги предадох на прокуратурата, каза Симеон Дянков в предаването "На 4 очи" по Нова Телевизия. Ние трябва да отстраним всичко секретно и всичко трябва да бъде прозрачно, отсече той.
"Аз съм поискал всички държавни предприятия да ми рапортуват в кои банки държат парите си, защото има 3-4 банки, които са привилегировани.
Проверих и кои държавни предприятия не са прибирали дивидентите си, сега ние ги прибрахме в хазната", посочи вицепремиерът.
Септември е първият месец, в който има по-добър износ, дори по-добре от септември миналата година.Това е главно в сферата на земеделието, хранително-вкусова промишленост, стъкларската промишленост, изброи финансовият министър.
Няма закрита сметка на президентството, един ден е имало забавяне за внасяне на 200 хил. лева, но защо това е минало през медиите, не знам. Това беше реакцията на Дянков на информацията на "24 часа" от вчера, че финансовото министерство е опразнило сметката на президентството.
По повод предложението за повишаване на акциза за алкохола, който би донесъл около 61 млн. лв. в хазната, Дянков каза, че толкова му трябват, за да бъдат осигурени лекарствата за онкоболните. Той каза и че идеята му да се извади резерва на Здравната каса от БНБ е включена в проектозакон.
Финансовият министър даде и един пример за злоупотреба в социалното министерство на предишния кабинет.
Без търг е била определена фирма, която да осигури слухови апарати, които министерството плаща. Министерството дало поръчката, като апаратите са били оценени на 416 лв. за брой. Те пък са внесени от Китай за около 8 лв. Така въпросната компания е реализирала печалба от 408 лв.

неделя, 8 ноември 2009 г.

Искам разследване срещу Татяна Дончева


След публично обвинение на червената дама Татяна Дончева, че зад атентата срещу журналиста Огнян Стефанов стои неговият съдружник Младен Мутафчийски, бизнесменът поде акция от медийни изявления, градейки своята защита.
Той обяви думите на Дончева за абсурдни и дори я нарече "лъжкиня". Според него, поводът за подобни изказвания бил само един, а той е - да бъде прикрита топлата връзка на Алексей Петров със случая. Според Мутафчийски, за всички било ясно, че зад Татяна Дончева стояли парите и влиянието на Алексей Петров. Малко известен бил факта, че тя също била официален агент на ДАНС, който отстоявал с години интересите на своя командир Алексей. Олигархът призова прокуратурата да се самосезира по думите на Татяна Дончева и да направи щателно разследване по случая, както става в цивилизованите държави. По този начин лъжите й ще излязат на светло, а тя самата - подведена под отговорност.

понеделник, 1 юни 2009 г.

ДЪРЖАВАТА УБИЕЦ

Понеделник, 2009, Юни 1
Поредената катастрофа. Сухата статистика - 16 души загинаха на място,1 почина в болницата, а 13 са ранените при тежък инцидент в местността Бакаджиците край Ямбол. Дванадесет от жертвите са жени, четирима са мъже. Сред загиналите е и 16-годишно момче. Всички са били пешеходци и търговци.Можеше ли да се избегне поредната голяма трагедия трагедия? Отговорът е ДА. Но за да се сведат до минимум подобни случаи е необходимо да има държавност, ред, законност и справедливи наказания за престъпниците. А вместо това ...
ДЪРЖАВНОСТТА
Институцията, която трябва да упражнява контрол на движението по пътищата е МВР. Още в първите години на демокрацията, когато министър е комунистическият генерал Атанас Семерджиев, ведомството е обезличено. На служителите са предложени два варианта за да „обслужват” налудничавата неокомунистическа политика в годините на прехода. Единият е извън ведомството в сформиращите се престъпни структори – охранителни фирми, търговски дружества в и извън страната, учреждения и институции. Предлогът е, че не могат да се разделят с БКП – партията, която е смисъл на техния живот (пример Бойко Борисов). Сюжетите за изгонените професионалисти от МВР, които обикаляйки кофите за боклук за да търсят храна, случайно попадат в престъпните групировки са приказки за наивници!Вторият вариант е вътре в министерството, за тези които уж могат да се разделят с БКП. Така МВР се превръща в охранителна фирма за неокомунистическата престъпност. Двадесет години по-късно полицаи пушат и пият кафе в градинката пред сградата на министерството. А контролът по пътищата се свежда до разговори от типа: „ Акт ли ше пишеме или ше почерпиш?”В тази ситуация на висшите шефове от МВР не им остава нищо друго освен, по време на национален траур, да организират луксозни банкети. video4530643_0
РЕДЪТ
Редът е мълчаливо озаконено и упорито утвърждавано безредие. Журналистическо разследване, излъчено по БТВ, показва как можете да получите шофьорска книжка, удостоверение за психическа годност, удостоверение за техническа изправност – изобщо всякакъв документ, който ви е необходим за да шофирате по пътищата, без никога през живота си да сте хващали волан св ръцете си. Субекта оформящ тези документи е известен – Държавна автомобилна администрация. Известни са и нерегламентираните тарифи, които се плащат „под масата” за всеки отделен случай. Поставяте си парите в пликче, давате ги на когото трябва и получавате каквото трябва. Впечатляващият резултат е шофьори - убийци на пътя!Друг съществен елемент от пъзела на безредието са превозните средства – убийци. Страната е покрита с автокъщи за продажба на автомобили втора употреба. Повечето от тези автомобили са пътуващи гробници. Не по – различно е положението с рейсовете на фирмите предлагащи транспортни услуги. Всичко това е така, защото родните джамбази не желаят да правят разходи за изправни автомобили. Тях ги интересуват само приходите. А тези приходи са огромни и отиват в банковите сметките на престъпната неокомунистическа мрежа.Трети елемент е трагичното състояние на пътната мрежа.„Демократи за силна България обявиха, че прокурори са прекратили производство срещу министрите Орешарски, Гагаузов и Мутафчиев за извършени престъпления в особено големи размери в Пътния фонд. Според ДСБ тези констатации се съдържат в доклада на одитора KPMG, който е засекретен и достъпен само за служебно ползване."Става въпрос за раздаване под масата на стотици милиона лева на фирми, близки до управляващите, част от които се връщат в партийните каси", каза Атанас Атанасов.Една от фирмите, получила обществена поръчка е "Инфрастрой", в която участие имат Васил Божков, братя Галеви и небезизвестния Таки.Скандалът в Пътния фонд гръмна в началото на годината, от разследване на вестник "Капитал", за конфликт на интереси около бившия изпълнителен директор на структурата Веселин Георгиев и по-малките му братя.Журналистическо разследване доказа, че по схемата "батко на братко" фирми, управлявани от братята Георгиеви са получавали от държавния пътен фонд поръчки за поддържане и ремонт на пътища, както и за продажба на пътни строителни материали за милиони левове.На това Брюксел реагира незабавно - спря ни европейските пари за инфраструктура и сезира по случая европейската служба за разследвания ОЛАФ.” Афера.бгНа фона на всичко това няма защо да се чудите, че пътищата в страната са в окаяно състояние.
ПРАВОРАЗДАВАНЕТО
„През 1998 г. при пътен инцидент с активното участие на футболния бос Ивайло Дражев загиват двама души и един е тежко ранен. От този момент нататък здравето на Дражев се влошава и процесът на оздравяването му е твърде продължителен, за да се осъществи поне някакво подобие на съдебен процес срещу него.Фарсът по този казус продължава вече 11 години. През 2009 г. нищо не предвещава скорошен завършек. Развитието на историята въвлича почти всички институции, които пазят футболния "Остап Бендер", слагайки последните щрихи в образа на една абсурдна държава.След инцидента с шофьора Ивайло Дражев, следствието образува дело за причиняване на пътен инцидент с нанесени тежки материални щети. Въпреки наличието на двама загинали, разследването така и не ги отчита в члена от Наказателния кодекс, по който е заведено досъдебно производство. Не се отчита и алкохолната проба на Дражев, която е положителна.Година по-късно разследването е приключено от бургаското следствие с мнение за прекратяване, тъй като не е открито престъпление. Само 4 години по-късно, след прочитане на известен брой медийни публикации, в Окръжната прокуратура в Бургас се усещат, че нещо в този случай не е наред. Делото е възобновено по тяхно искане и предадено на съд през март 2004 г. Обвинението вече е за причинена смърт при шофиране в нетрезво състояние.” Красен Николов ,28 Януари 2009
Може би си задавате въпроса: На кого е нужно да създава подобен хаос в държавата? Ще ви отговоря: На новите собственици на България.Те много добре знаят, че голяма риба се лови в мътна вода. Режисираните безпорядък и беззаконие съсипват и зачеркват живота на безчет невинни хора. Само че, на кого му пука?
Ангел Йорданов

сряда, 16 април 2008 г.

Областен управител съди вестник

2008 г. Април В-к "Труд" (Във фрагменти..)
Сегашен Областен управител квалифициран като убиец през 2004 г.
Заканил се тогава да съди в-к "Конкурент".
После се отказал.
2007 подвел колегите си доктори да протестират срещу НЗОК и ги предал на следващия ден, разказва Врачански Доктор... ТУК.
Произхода на Частната болница във Враца- собственост на Обл. управител Др Антонио Георгиев се разглежда от Комисията по корупция към Народното събрание.
Др Антонио Георгиев е председател на комисията по корупция в област Враца.
Мила, родна картинка!



Лекар ще съди "Конкурент"
Автор(и): в. Шанс 2004

Шефът на Българския лекарски съюз във Враца и координатор на НДСВ в областта д-р Антонио Георгиев свика вчера пресконференция по повод поредицата публикации във вестник "Конкурент". В тях ортопедът се квалифицира като убиец, а изданието се позовава на жалба от 64-годишната Димитрина Костова Василева, според която д-р Георгиев е виновен за смъртта на 40-годишния й син Росен Василев, починал на 27 февруари тази година. Тиражирано е мнението, че младият здрав мъж си е отишъл преждевременно от този свят от счупване на крак, поради нехайството на д-р Георгиев.

Исках да изчакам заключенията на двете проверки по случая - на комисия от Министерството на здравеопазването, която ръководи доцент Стоян Александров и прокурорската. Избързвам, защото от две седмици се тиражират в "Конкурент" купища лъжи и неверни истории срещу мен - каза д-р Георгиев.

От 15 години работя във Враца, ползвам се с доверието на 30 000 пациенти в ортопедичните ми кабинети, не мога да не реагирам на този опит за очерняне на името ми и това на съсловието - подчерта медикът.
Д-р Георгиев е бил управител на ортопедичния кабинет в Мездра. д-р Антонио Георгиев разбрал от колегите си за тежкото състояние на пациента и наредил той да бъде закаран в гнойно-септичната хирургия в "Пирогов". От там обаче връщат Росен Василев, въпреки че според новите разпоредби болният може да бъде хоспитализиран във всяко лечебно заведение в страната. Тогава д-р Георгиев се обадил на шефа на Ортопедичното отделение във Врачанската болница и д-р Венцислав Борисов приел пациента. В крайна сметка след многото непрофесионални действия на Георгиев, пациентът умрял.

Като изрази съпричастност към мъката й, споменатият ортопед още веднъж заяви, че всичко това може да се докаже и че е готов да се подложи на детектор на лъжата, ако все още в някого има грам съмнение.

Ще съдя "Конкурент" като приключат проверките - каза още докторът. Той е бил уведомен от репортерката на "Конкурент" Таня Йорданова за жалбата още преди първата публикация, на която е заявил, че, естествено, написаното не е истина. Въпреки това вестникът публикува жалбата и продължава да публикува информация за доктора.

Няма да коментирам подробно нападките, но мога да кажа, че три години от живота си посветих на Българския лекарски съюз. За това време глобите на личните доктори и на специалистите са намалели два пъти.

Няма да се примиря с тази история. Въпреки всичко публикувано, ще продължа да работя както досега - заяви още д-р Антонио Георгиев.




Bulgarian Chicago Radio.За да слушате веднага на живо кликнете тук Contact USA tel. 1 847 436 4042 or ICQ 250 888 742



БОЯТ НАСТАНА...
Ехо-о-о! Спомняте ли си оная шумотевица - как областния управител на Враца, стопанин на Първа частна болница Враца, до входа за Бърза помощ, поканил собственика на частната телевизия Михайлов и шефа на империалния "звяр""Конкурент" да борят заедно корупцията. Борбата, казват, започнала... В неделя, в специализирано (възможно и платено) предаване, телевизията на Михайлов отдели пространно място на д-р Езекиев(хубавеца тук). Портрет на изтъкнатия врачанин, ден преди да се гледа делото с повдигнато обвинение срещу него - за насилие срещу журналистката от в."Шанс" и БТА Люба Филипова.Е, нищо, делото не е гледано в понеделник- не се явили да свидетелстват полицаите! , които били извикани, като служебни лица, в заведението, където станал инцидента.Ние не вярваме въобще да има корупция, но ако има, тя не само ще бъде борена, ще бъде преборена. Особено ако се бори сама със себе си.Боят настана - тупкат сърца им!..
Ник ЛАДИН

Още за така наричащите се лекари четете ТУК.


Щастливи ли сте в България? Преценете тук.

Обяви в район Чикаго

За всички градове от цял свят по континенти кликнете ТУК!

Пълното съдържание по теми

Изберете по-долу темата, която ви интересува. Кликнете. Ще се отвори нов списък със заглавия на видеоклипове. Изберете отново. Кликнете. Ще се отвори видеоекран. Киното започва веднага. Не забравяйте да отворите MENU в долния десен ъгъл на екрана за още 15 видеоклипа.

Music
Interview
Humor
Най-доброто от световното кино
Animals
Find the Your LOVE!! East Europian Girls looking for love!
Сериозно и / или Грозно
Анимационни филми.Не само детски.
Неща, които може би ви интересуват...текстова информация.
Истински негодници




Long Distance

Безплатни застраховки в САЩ за деца и бременни жени.За контакти и информация на Български език тел.1 847 854 8156

Search Video or Music Alphabetically